Teknik Tavsiyeler

Yeni bataryanız ilk kullanımdan önce en az on iki saat şarj edilmelidir. Bataryanın tam performansına ulaşması için üç ya da dört kez tam boşalması ve yeniden tam olarak doldurulması gerekir. Ancak bu uygulamadan sonra pil tam kapasitesine ulaşabilir.

Teknik Tavsiyeler

  • Cihazınızı sürekli elektrikle kullanmayı seçtiğiniz durumlarda, pilinizi tam şarjlı bir şekilde, cihazdan ayrı olarak, kuru bir yerde saklamanız ve ayda en az bir kez doldurma-boşaltma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu, pilin uzun ömürlü olması için tavsiye edilir.
  • Bataryanın şarj olurken ve boşalırken ısınması doğaldır.
  • Bataryayı düşürmeyiniz, darbeden koruyunuz. Kötü kullanım bataryanın iç devrelerine ve içindeki li-ion pillere zarar verebilir.
  • Bataryayı nemli veya ıslak ortamda bırakmayınız.
  • Bataryanızı metal parçalarla aynı ortamda saklamayınız, temas ettirmeyiniz ve kısa devre yaptırmayınız.
  • Bataryayı çok sıcak ortamlardan ve ateşten uzak tutunuz. Yakmayınız. Bataryanın aşırı sıcağa maruz kalması ve korunmasız kalması patlamaya sebep olabilir.

Uzun süreli kullanmadığınız durumlarda;

Aygıtınızı uzun bir süre boyunca kullanmadan saklamak istiyorsanız, pilinizin genel sağlığı iki temel faktörden etkilenecektir: Ortam sıcaklığı ve aygıtın saklanmak üzere kapatıldığı andaki pil şarj yüzdesi. Bu durumda aşağıdakileri yapmanızı öneririz:
Aygıtınızın pilini tam olarak doldurmayın veya boşaltmayın. Şarj düzeyinin %50 civarında olmasını sağlayın. Aygıtı şarjı tamamen boş olarak saklarsanız, şarj olmasını engelleyecek derin deşarj durumuna geçebilir. Veya aygıtı uzun bir süre boyunca tam şarjlı olarak saklarsanız, pil kapasitesinde azalma olabilir ve bu durum pilin dayanma süresini kısaltabilir.
Fazladan pil kullanımını önlemek için aygıtı kapatın.
Aygıtınızı 32°C (90°F) sıcaklığın altındaki serin ve nemsiz bir ortama yerleştirin.
Aygıtınızı altı aydan uzun bir süre boyunca saklamayı planlıyorsanız, altı ayda bir %50 pil seviyesine kadar şarj edin.
Aygıtınızı sakladığınız süreye bağlı olarak, uzun süreli bir saklama döneminin sonunda aygıtı tekrar kullanmaya başladığınızda pil seviyesi düşük olabilir. Saklama döneminin sonunda aygıtınızı kullanabilmeniz için, orijinal adaptörüyle 20 dakika şarj etmeniz gerekebilir.

Atık pillerin çöpe atılması çevre kirliliğine yol açar ve insan sağlığına zarar verir. LÜTFEN ATIK PİLLERİNİZİ SİZE EN YAKIN ATIK PİL TOPLAMA KUTULARINA ATINIZ.

Ürünlerin genel özellikleri

  • %100 uyumlu
  • Geniş yedek parça stoğu
  • Hızlı ve güvenilir servis hizmeti

Beton Pompası Pil Bataryaları

Leave a comment